ABOUT STRONA BłęDU 404

About strona błędu 404

About strona błędu 404

Blog Article

Co oznacza błąd 404 i jak go naprawić? Spis Treści: Błąd 404 oznacza, że poszukiwana strona internetowa nie została odnaleziona. Często towarzyszą mu komunikaty, takie jak „file not located” albo „ta witryna jest nieosiągalna”.

Co ważne, jest to informacja, że przeglądarka komunikuje się z serwerem, ale 10 nie może spełnić stawianego mu żądania.

Błędy zaznaczone są na czerwono, uwagi i wykluczenia na szaro. Na dole zestawienia pojawi się lista adresów URL, które mogą zwierać błędy. Znajdziemy przy nich adnotację: „Przesłany adres URL wydaje się zgłaszać pozorny błąd 404”.

Klasa kodów 400 informuje o problemach z danym żądaniem i wskazuje na błędy po stronie klienta. Tym klientem jest przeglądarka, które oczekuje wyświetlenia nieistniejącego zasobu.

Dzięki temu unikniemy pojawiania się błędu, a przy okazji nasze dotychczasowe wyniki w wyszukiwarce Google nie zostaną utracone.

Plik .htaccess jest bardzo ważnym elementem każdego serwera www. Dzięki niemu można mieć kontrolę nad wszystkimi przekierowaniami, zabezpieczać swoje katalogi czy zmieniać parametry adresów url.

Zatem pojedyncze błędy 404 nie powinny zaszkodzić wysokim pozycjom Twojej strony w Google. Monitoruj jednak sytuację, żeby nie dopuszczać do dużej ich ilości. Tylko jak możesz je znaleźć?

Błąd 404 może być frustrujący zarówno dla użytkowników, jak i dla webmasterów. Jednak zrozumienie jego przyczyn i zastosowanie odpowiednich metod naprawy pomoże Ci skutecznie radzić sobie z tym problemem.

 Warto zadbać także o ciekawie zaprojektowaną podstronę z komunikatem błędu 404 – wówczas istnieje duża szansa na to, że użytkownik nie opuści strony, a na niej pozostanie.

Osoby, które korzystają z Yoast Search engine optimization w wersji premium także mogą wykorzystać wtyczkę. Takie przekierowanie możesz też po prostu wykonać w pliku .htaccess, sterującym pracą serwera www. Najprościej taki pojedynczy adres skierować w 10 sposób:

Utrata website linków zewnętrznych – jeśli podstrona na Twojej witrynie generuje błąd 404, a inne strony do niej linkują, to te linki mogą stracić swoją wartość dla Twojej strony. To może obniżyć ogólną widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, ponieważ linki zewnętrzne to istotny czynnik rankingowy w Google. Zły wpływ na indeksację i głębokość indeksowania – jeśli wiele stron na Twojej witrynie generuje błędy 404, to może to spowodować sytuację, w której wyszukiwarki będą postrzegały ją jako stronę o niskiej jakości, przez co mogą obniżać jej position. Negatywne doświadczenia użytkownika – błędy 404 mogą prowadzić do negatywnego doświadczenia użytkownika, ponieważ internauci, którzy trafiają na taką stronę, często nie znajdują poszukiwanej treści.

Komunikat 404 to błędny kod odpowiedzi. Odnosi się do podstrony znajdującej się w wynikach wyszukiwania Google, która nie została odnaleziona podczas ostatniej wizyty robota strona błędu 404 indeksującego.

Przy okazji dzięki temu będziemy meli większą szansę wykrycia nieprawidłowości i ich ewentualnego naprawienia.  

Aby użytkownicy mogli poprawnie wyświetlić stronę, ustaw odpowiednie przekierowanie na nową podstronę – jeżeli korzystanie z poprzedniej nie jest już możliwe. Błąd 404 powinien już się nie pojawiać.

Report this page